חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ספקנים בפאב – ערב הרצאות מיוחד לכבוד יום הסטטיסטיקה הבינלאומי

 

"ספקנים בפאב" הם מפגשים המיועדים לכל מי שמתעניין במדע, היסטוריה, פילוסופיה ובחינה רציונלית של המציאות. המפגשים מתקיימים בפאבים או במקומות אחרים שמאפשרים אווירה חברית ובלתי פורמלית, וכוללים בדרך כלל הרצאה (או "תוכנית אומנותית" אחרת) ודיון. "ספקנים בפאב" נערך לראשונה בלונדון בשנת 1999, וכיום קיימות עשרות קבוצות ברחבי העולם (האתר העולמי). במסגרת הקהילה הספקנית בישראל קיימות ארבע קבוצות של ספקנים בפאב, בחיפה, תל-אביב, באר שבע וירושלים.

ב-20 באוקטובר צויין ברחבי העולם יום הסטטיסטיקה הבינלאומי. לציון (מאוחר) של האירוע ייערך בתאריך 14.11.2011 ערב הרצאות מיוחד במסגרת "ספקנים בפאב" בתל-אביב בשיתוף פעולה עם האיגוד. הערב יכלול חמש הרצאות קצרות (15 דקות כל אחת) שיסקרו את נושא הסטטיסטיקה מכיוונים שונים. המרצים (בסדר אלף בית) וכותרות ההרצאות הם:

  • טל גלילי – כיצד חוקרים עכברים שחוקרים את סביבתם
  • יוסי לוי – כדור הכסף
  • דובי קננגיסר – מחשב, מחשב שעל הקיר
  • רון קנת – 42
  • אבנר שחר קשתן – שקרים יפים

האירוע יתקיים בתאריך 14.11.2011 בפאב "גורדו", בחוף גורדון בטיילת תל אביב. ההתכנסות היא בשעה 8 בערב, וההרצאות יחלו בשעה 8.30. דמי הכניסה הם 10 ש"ח, ומיועדים לכיסוי הוצאות הפקת האירוע. פרטים נוספים (כולל תקצירי ההרצאות וביוגרפיות קצרות של המרצים) יופיעו בקרוב ב-"שפינוזה", אתר הקהילה הספקנית בישראל, ובדף הפייסבוק של "ספקנים בפאב".

שתפו:

באותו נושא

קורסים ארציים בסטטיסטיקה לתלמידי תואר שני ושלישי, תשפ"ג

סדנה מקוונת בת שלוש שעות בנושא ״סטטיסטיקה בשפת Julia"

A conference on Corona – 12 May 2022

פורסם:
דילוג לתוכן