חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ברכות לסטטיסטיקן הממשלתי היוצא והנכנס

פרופ' שלמה יצחקי, הסטטיסטיקן הממשלתי הרביעי של מדינת ישראל, סיים את כהונתו לאחר 11 שנים של שירות. הסטטיסטיקן הממשלתי החדש, פרופ' דני פפרמן, פרופ' באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת סאותהמפטון באנגליה, בעל שם עולמי בתחומי סטטיסטיקה רשמית.

לפרופ' יצחקי הישגים רבים כאשר אולי המרכזי שבהם הוא הכנסת ישראל לדיווחי ה OECD. התהליך חייב מקצועיות, אורך רוח ויצירתיות. היום ניתן להשוות את המדדים של ישראל עם תוצאות הOECD  ולהבין מהו מיקומנו היחסי. תרומה נוספת של פרופ' יצחקי הייתה בשילוב נתונים מנהליים ואיחוד קבצים ממקורות שונים. שילוב זה מאפשר לזהות הקשרים בין, למשל, נתוני תחלואה ונתוני הוצאה בסעיפי בריאות. מאמצים אלה אפשרו קיום מפקד מתגלגל שמשלב נתונים ממקורות שונים ומאפשר קבלת מידע זמין ואיכותי בעלויות נמוכות. בהנהגתו הלמ"ס הפך לגוף מרכזי בקרב מקבלי החלטות בתחומים רבים.

פרופ' דני פפרמן היה הנשיא ה 14 של האיגוד הישראלי לסטטיסטיקה. מעבר לתרומתו והישגיו בתחום הסקרים, פרופ' פפרמן הוכיח, כנשיא האיגוד, יכולת ארגונית ומנהיגות שקידמו משמעותית את תחום הסטטיסטיקה בישראל. בתפקידו כסטטיסטיקן הממשלתי תהיה לו הזדמנות להמשיך לקדם את תחום הסטטיסטיקה בכלל והסטטיסטיקה הרשמית בפרט.

בהזדמנות העברת המקל בין פרופ' יצחקי ופרופ' פפרמן אני מבקש לברך את שניהם, בשמי ובשם כל חברי האיגוד הישראלי לסטטיסטיקה ולאחל להם הצלחה בדרכיהם החדשות.

 פרופ' רון קנת

נשיא האיגוד הישראלי לסטטיסטיקה

שתפו:

באותו נושא

ברכות לינקי ריטוב על זכייתו בפרס ישראל!

פורסם:

קורסים ארציים בסטטיסטיקה לתלמידי תואר שני ושלישי – תשפ"ד

דילוג לתוכן